Régi-új arcok városunk közéletében

beno_ferencneBenő Ferencné, szül. Milicz Mária, a Belvárosi Óvoda veze­tője.
1952. aug. 29-én született Sajószentpéteren.

Az általános és középiskolai tanulmá­nyok befejezése után óvónői pályafutását 1970 szeptemberében kezdte el, képesítés nélküli óvónőként Sajószentpéteren. 1974-ben Sárospatakon szerzett óvónői képesítést. 1976-ban óvodavezetői megbízást kapott, és 1980-tól a vezetői munka mellett járási óvódai felügyelőként dolgozott. 1985-ben Kazincbarcika és vonzáskörzetének óvodai felügyelője, majd szaktanácsadója lett. 1988 szeptem­berétől szaktanácsadói kísérlet keretében a BVK-Berentei Összevont Óvodába került, ahol három évig dolgozott, majd rövid időre a VI. sz. Óvoda és a vá­rosi tanács, illetve a polgármesteri hivatal volt a munkahelye. 1996. augusztus 1-jével a Belvárosi Óvoda vezetésére kapott megbízást.

Célkitűzései: Az országos szakmai alapprogram alapján a szaktanácsadói és felügyelői tapasztalatok felhasználásával színvonalas helyi program kidolgozása és megvalósítása annak szellemében, amit óvodapedagógusi munkájának mottójaként választott:

Ha a jövő évről akarsz gondoskodni, vess magot, ha egy évtizeddel számolsz, ültess fát! Ha terved egy életre szól, embert nevelj!

dr_illes_palneDr. Illés Pálné, szül. Szipszer Szilvia, az Alsóvárosi Óvoda vezetője.

1954. április 14-én Sajószentpéteren született. Mind az általános, mind pedig a középiskolát Kazincbarcikán végezte. 1973-ban érettségizett a Ságvári Endre Gimnáziumban, és szeptember 1-jével az 1. sz. Óvodában (Széchenyi út) képesítés nélküli óvónőként kezdett dolgozni. Közben levelező tagozaton Hajdúböszörményben az óvónőképző főiskolán tanult, és 1976-ban óvónői képesítést szerzett. 1985. július 1-jétől az 1. sz. Óvoda vezetőjeként 1996. július 31-ig dolgozott. 1996. augusztus 1-jével az Alsóvárosi Óvoda vezetőjévé nevezte ki a városi önkormányzat képviselő-testülete.

Célkitűzései: Jól működő óvodai hálózatot és összehangolt óvodai közösséget szeretne kialakítani, amely biztosítja a gyerekek, szülők és az óvodai személyzet nyugalmát, békéjét; fontosnak tartja, hogy az óvoda személyzetének munkahelye biztosítva legyen. Ugyancsak fontosnak tartja az egészséges környezetet, a gyerekek esztétikai és testi nevelését, és a szülők igényei szerinti fakultatív foglalkozásokat (nyelvtanulás, sport-gimnasztika, hittan stb.).

racz_palneRácz Pálné, szül. Jónás Margit, a Felsővárosi Óvoda vezetője.

1947. augusztus 5-én született Mezőkövesden. Az általános és a középiskolai tanulmá­nyok befejezése után a Kecs­keméti Felsőfokú Óvónő­képző tanulója volt, amelyben 1968-ban óvónői képesítést szerzett. Még ebben az évben városunk V. sz. Óvodájában kezdett dolgozni, s ez 1984-ig volt a munkahelye. Közben 1978-ban a Bessenyei György Tanárképző Főiskola levelező tagozatos hallgatójaként pedagógia szakos tanári diplomát kapott. 1981. január 1-jével megbízást kapott szakmai felügyelet ellátására Kazincbarcika és vonzáskörzete óvodáiban. 1984-ben lett a Kertvárosi Óvoda vezetője, és 1991-ig párhuzamosan végezte a szaktanácsadói és az óvodavezetői munkát. A városi önkormányzat képviselő-testülete 1996. augusztus 1-jével nevezte ki a Felsővárosi Óvoda vezetőjévé.

Célkitűzései: A Felsővárosi Óvodához tartozó óvodai egységek egy intézményként való működtetése, a pedagógiai, igazgatási, gazdálkodási feladatok összhangjának megteremtése és folyamatos biztosítása, azonos pedagógiai elvek alapján az óvodai egységek sajátos szakmai arculatának megtartása mellett sokszínű, színvonalas nevelő-oktató munka megvalósítása, a feladatnak megfelelően a vezetési struktúra kialakításával a célszerű munkamegosztás, a rendszeres információ biztosítása, önálló intézményi gazdálkodás megvalósítása.

kisbenedek_tiborneKisbenedek Tiborné szül: Kelemen Szilvia, az Ádám Jenő – Központi Általános Iskola igazgatója (Mikszáth Kálmán út 2.)

1950. július 9-én született a Borsod megyei Baskón. Általános iskolai tanulmányait Kazincbar­cikán fejezte be 1964-ben, és 1968-ban érettségizett a Ságvári Endre Gimnázium és Szakkö­zépiskolában, ugyancsak Kazincbarcikán. 1968-ban felvették a Szegedi Tanárképző Főiskola biológia-mezőgazdasági ismeretek és gyakorlatok szakára, ahol 1972-ben szerzett általános iskolai tanári diplomát. Tanulmányainak befejezése után 1972-ben visszake­rült Kazincbarcikára a Kun Béla Általános Iskolába, ahol egy évig szerződéssel alkalmazva gyakorlati tan­tárgyat tanított. 1973-ban, a Georgi Dimitrov Általá­nos Iskola felépülésekor kinevezést kapott az iskolá­ban, ahol biológiát tanított. 1982-től a Központi Álta­lános Iskolában dolgozott mint igazgatóhelyettes, s 1996. augusztus 1-jétől az Ádám Jenő-Központi Álta­lános Iskola igazgatója.

Célkitűzései: Az Ádám Jenő-Központi Általános Iskola alapvető céljait 1998-ig a jelenleg érvényben lévő dokumentumokban elfogadott nevelési-oktatási célok tiszteletben tartásával, 1998-tól az iskola jelenlegi fő profilját figyelembe véve, nagyobb hangsúlyt adva a kiemelt műveltségi területeknek, a nemzeti alaptanterv szellemében határozza meg, 1-8 évfolyamos iskolaszervezetben gondolkodva. A matematika és a művészetek műveltségi területek kiemelését tartja szükségesnek az iskolában, fő hangsúlyt a művészeteken belül az ének-zene és vizuális kultúra részterületekre helyezve.

lenartne_horvath_ilonaLénártné Horváth Ilona, a Kazinczy Ferenc – Kertvárosi Általános Iskola igazgatója (Herbolyai út 5.)

1956. március 6-án született Miskolcon, de 1959-től Kazincbarcikán él. Itt végezte el az általános és a középiskolát (Ságvári Endre Gimnázium, 1974), majd Nyíregyházán a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán tanult és szerzett tanári képesítést. Két évtizedes pedagógiai tapasztalattal rendelkezik, dolgozott az oktatás különböző területein mint magyar-történelem szakos tanár, osztályfőnök, szakkör- és munkaközösség-vezető, csapatvezető, igazgatóhelyettes, igazgató, pedagógiai tanácsadó és tanulmányi felügyelő. Jelenleg közoktatás-vezetői szakot végez, és 1996. aug. 1-jétől igazgatja a Kazinczy Ferenc-Kertvárosi Általános Iskolát.

Alapelve, hogy a szülők, gyermekek, nevelőtestület és az iskolafenntartó önkormányzat közötti folyamatos, érdemi párbeszéd legyen a működés alapja, s a jó hagyományok megtartása és új hagyományteremtő rendezvények segítsék a szakmai munkát. Törekszik kihasználni minden többletlehetőséget, amely az új helyzet által teremtődött a tárgyi és személyi feltételekben, nem feledve a legfontosabbat: a gyermek érezze jól magát az iskolában, képességei kibontakoztatásával egészségesen fejlődjék a személyisége, és az iskolában szerzett tudás legyen az alapja a továbbhaladásának, későbbi életének.

Mezei Márton, a Pollack Mihály Úti Általános Iskola igazgatója

1948. április 4-én született Pócspetrin és itt végezte az általános iskolai tanulmányait is. 1962-től 1966-ig Pannonhalmán tanult és érettségizett, majd a Pázmány Péter Hittudományi Akadémia hallgatója volt, s 1977-ben szerzett tanári képesítést Egerben a Ho Si Minh Tanárképző Főiskolán. 1990-ben német nyelvből államvizsgázott.

Rövid idei lelkészkedés után 1975-1980 között az alsózsolcai nevelőotthonban dolgozott, utána pedig Perecesen a szakmunkásképző intézetben. 1984-ben került Kazincbarcikára a Pollack Mihály Úti Általános Iskolába, ahol kezdetben magyar nyelvet és irodalmat tanított, és 1989-től németet is oktat. A városi önkormányzat képviselő-testülete 1996. augusztus 1-jei hatállyal nevezte ki a Pollack Mihály Úti Általános Iskola igazgatójává.

Célkitűzései: Az iskolában folyó oktató-nevelő munka hatékonyságának fokozása, hogy minél több kiegyensúlyozott, jól nevelt, jól képzett tanuló hagyja el a vezetése alatt működő iskolát a szülők és a pedagógusok megelégedésére, a tanulók viselkedés-kultúrájának javítása, a szülő-iskola kapcsolat folyamatos ápolása, a pedagógiai program elkészítése, az iskola és az önkormányzat kapcsolatának ápolása.

balazs_laszloBalázs László, az Irinyi János Középiskola (Egressy Béni út 1.) megbízott igazgatója.

1945. február 28-án született Miskolcon, de születésétől fogva Kazincbarcikán él. Itt végezte az általános iskolai tanulmányait, a középiskolait pedig bejáróként Miskolcon a Zalka Máté Gépipari Technikumban, ahol 1963-ban szerzett gépésztechnikusi oklevelet. Utána sikeresen felvételizett a Nehézipari Műszaki Egyetem gépészmérnöki karára, ahol 1968-ban vegyipari gépészmérnöki oklevelet kapott, amellyel a Borsodi Vegyi Kombinát szerkesztési osztályára került mint tervezőmérnök. E munka mellett a 105. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézetben szakmai tárgyakat oktatott. 1970-től 1972-ig a Budapesti Műszaki Egyetemen elvégezte a mérnök-tanári szakot. 1975-ben került az Irinyi János Vegyipari Szakközépiskolába, ahol oktatásvezetőként, 1991-től pedig igazgatóhelyettesi beosztásban dolgozott.

A városi önkormányzat képviselő-testülete 1996. augusztus 1-jétől 1997. július 31-ig megbízta az iskola igazgatói teendőinek ellátásával.

Célja, hogy az intézet működőképességét és jó hírnevét sikerüljön megőrizni. Ebben segítségére van a többéves vezetőhelyettesi gyakorlat és az intézet tanári kara.

darai_imreDarai Imre, a Kazincbarcikai Sport Központ igazgatója (Akácfa út 1.) 1955-ben Sajószentpéteren született, az általános és középiskolai tanulmányait Edelény- ben végezte, a főiskolás éveit pedig Szegeden és Nyíregyházán töltötte.

1978 óta lakik Kazincbarcikán, s 1996 augusztusáig első munkahelyén, a 105. sz. Szakmunkásképző Intézetben és Szakközépiskolában dolgozott, először nevelőtanárként, majd három éven keresztül kollégiumvezető-helyettesi beosztásban, az intézet Kaffka Margit Kollégiumában.

Az iskolai testneveléssel és diáksporttal 1984-től foglalkozik. A tanulóifjúság testkultúrájának gondozása mellett országos szintű műveltségi vetélkedőre való felkészítéssel is foglalkozott. A tanítás mellett mintegy tíz éve irányítja a város diáksportját, s az elmúlt három évben sport-szakreferensi munkát is ellátott.

A városi önkormányzat képviselő-testülete 1996. augusztus 1-jétől egyévi időtartamra megbízta a Kazincbarcikai Sport Központ vezetésével.

Célkitűzése: A város sportéletének jó színvonalon való tartása, a városi sporttelep és műjégpálya fejlesztése és sportcélú hasznosításuk megoldása.

szigeti_laszloSzigeti László, az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) kazincbarcikai szervezetének elnöke (Rákóczi tér 6. fszt. 9. )

1933. április 23-án Sajóivánkán született. Sajókazán kezdte el az elemi iskolát, és a 4. osztály befejezése után a sajószentpéteri polgári iskolában tanult tovább. Ennek elvégzése után beiratkozott a Miskolci Fa- és Fémipari Szakiskolába, de egy hónap múltán a tanulást abbahagyta, mivel édesapja elhalálozása miatt munkába kellett állnia. A vasútnál helyezkedett el, ahol háromévi katonai szolgálat kivételével az 1992-ben történt nyugdíjazásáig dolgozott. A MÁV-nál pályamunkásként kezdte, de volt írnok, raktáros, váltókezelő, kocsifelíró, vonatfékező, vonatvezető, önálló forgalmi szolgálattevő különböző állomásokon, intéző, vezető körzeti áruirányító a Berentei Szénpályaudvaron, és a MÁV Miskolci Igazgatóságán mint üzemirányító fejezte be vasutas pályafutását.

1957 óta kazincbarcikai lakos. A fogyasztóvédelemmel az 1980-as évektől foglalkozik. Az OFE-nek a kazincbarcikai szervezet megalakulása óta vezetőségi tagja. A szervezet vezetőjének, id. Baranovszky Ferencnek 1996 áprilisában bekövetkezett halála után megbízott elnökként vezette a 20 fős szervezetet, majd 1996. szeptember 13-án a szervezet elnökévé választották.

Vezetői célkitűzései: a fogyasztók jogait tartalmazó és érdekeit védő törvény meghozatalának szorgalmazása a megyei és országos fogyasztóvédelmi szerveken keresztül, a vásárlók felvilágosítása panaszaik orvoslásának lehetőségeiről, a fogyasztók panaszainak lehetőség szerinti megvizsgálása és orvoslása.

toth_sandorTóth Sándor, Kazincbarcika-Alsó Református Egyházközség vezető lelkésze (Kazincbarcika, Dózsa György út 37.)

1951. március 5-én Őrszentmiklós községben (Pest m.) született. Az általános iskolát a szülőhelyén kezdte, de Budapesten, a városmajori iskolában fejezte be. Középiskolai végzettséget Szegeden szerzett. Ezután az Erdészeti Tudományos Intézetben dolgozott, majd 1971-76-ban Budapesten a Református Teológiai Akadémia hallgatója volt. Az itt szerzett oklevél birtokában egy évet Zuglóban segédlelkészként szolgált, mely után 1977-ben lelkészi oklevelet kapott.

1977-ben került Borsodba. Miután a miskolci Kossuth utcai református templomban lelkésszé szentelték, Vattára került lelkésznek. 1980-ban Pereces volt pályájának következő állomása, ahol a lelkészi szolgálat mellett feladatát képezte a gyülekezeti központ megépíttetése. Ennek sikeres befejezése után 1987-ben Ózdra került, s ott a városi gyülekezetben lelkészkedett 1996 májusáig, amikortól Kazincbarcikán látja el a vezető lelkészi feladatot.

Felesége, Tóthné Magyar Ágota szintén lelkész. Ketten teljesítik Kazincbarcika-Alsó Református Egyházközségben a lelkészszolgálatot. 1992-ben gyülekezeti és intézményi lelki gondozói diplomát szerzett, valamint ó- és újszövetségi bibliai teológiát tanít a Miskolci Bölcsész Egyesület történész hallgatóinak.

Célkitűzései: Nem szószéki távolságból, hanem emberközelből kíván foglalkozni a hozzáfordulók lelki problémáival, a középiskolás és felnőtt fiatalok lelki gondozásával, szeretné összefogni a város református értelmiségét, s felelősséget ébreszteni bennük az emberek sorsa és a város élete, fejlődése iránt.

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .