Különleges szőttesek és a „lélek rezdülése”

Kálmánné Katalin írása

Kálmánné Katalin írása

Március 22-én Herczeghné Fábián Edit „Arany” a napokban megjelent, A lélek rezdülése című könyvével és a különleges szőttesekből álló, családi hagyatékból rendezett minikiállítással mutatkozott be az érdeklődőknek az Újkazinci Baráti Körben.

A cigándi születésű, hamar önállóvá vált Herczegné Fábián Edit életének nagy formálója az ősi debreceni református kollégium volt. A főiskola elvégzését követően gyógyszertári asszisztensként dolgozott, majd életének egy tragikus fordulata után, amikor is elvesztette kislányát, a tanulásba és a munkába menekült. Késztetést érzett arra, hogy másokon segítsen. Ebben az időszakban írta az Ima ereje című verseskötetét. Elvégezte a tanítóképző főiskolát is, és Kazincbarcikán a kisegítő iskolában dolgozott hittanoktatóként, majd emellett képzett természetgyógyász, mozgás- és masszázsterapeuta lett. Férje halála után abbahagyta a tanítást. Ismét tanult, hogy folytatni tudja férje gazdálkodását. Aranykalászos gazda, őstermelőként gazdálkodó lett. Társadalmi megbízatásként elvállalta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kazincbarcika város – Berente Települési Agrárgazdasági Bizottság vezetőségi tagságát, elnökségét.

Fotók: Szűcs Mara

A lélek rezdülése, avagy a lelki attitűdök kötete életrajz, etika, vers, népművészet, életszemlélet. Az író saját életén keresztül mutatja be lelki fejlődésünk, Istennel és az emberekkel való kapcsolatunk hatásait, annak eredményeit. Felteszi a mindenkit foglalkoztató kérdéseket: mit tehetünk önmagunkért, másokért, mire születtünk? De betekintést nyerhetünk a szerző életének egyszerű és mégis különleges világába is, végigkísérhetjük szülőföldjének, az ősi Zemplén történéseit.

A könyv megírásához az ihletet Tori Hartman, a világszerte ismert spirituális tanító írása adta.

Az író beszélgető partnere Landenberger Lászlóné, prózai közreműködő Bordás Jánosné Brigitta volt, aki csodálatos szavalatával tolmácsolta a verseket. Ráhangolásként az Irinyi János Református Szakközépiskola és Diákotthon Tehetséggondozó Műhely növendékei, Bíró Orsolya, Tóth Petra és Bartók Szilárd adtak rendkívül színvonalas zenei műsort. Felkészítő tanáruk Lukácsné Járdánházi Emese volt.

A rendezvényen újra találkozhattunk kedves ismerősünkkel, Serranóval, aki a barátnőjét is bemutatta a Baráti Kör tagjainak. Úgy gondolom, ez nagyon jó visszajelzés a közösségnek, hogy Ádám nem szakadt el tőlünk.

Fotók: Gál Gábor

Azon túl, hogy Fábián Editke is megvendégelte a jelenlévőket, három születésnapost is köszöntött a társaság ezen a délutánon. Egyben a Baráti Kör képviselője bejelentett egy örömteli hírt is, miszerint

a Duna televízió április elsején, 10 óra 20 perckor kezdődő Család-barát című adásában látható lesz dr. Eke István. A „Hétköznapi hősök” riportban mutatják be az életét!

One comment

  • Valami fantasztikus érzés olvasni olyanról aki Cigándon született,Cigándról indult, elvitte örökségét és megmutatja a környezete számára. Ezt már csak a könyv megjelenése múlhatja felül. Nagyon örülnék,ha szülőfalujában is bemutatná a kötetet. Kívánok a cigándiak nevében is sok sikert, jó egészséget Editkének!

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .